+420 606 243 463

Plánujete si nechat vyrobit kuchyň na míru a nemůžete se rozhodnout, jaké úchytky vybrat, zda je přiznat a vytvořit z nich dominantní část kuchyňského celku nebo je rafinovaně skrýt? Hodně lidí výběr kuchyňských úchytů podceňuje a o úchytkách se rozhoduje až jako poslední. Neuvědomuje si však, jak moc taková drobnost jako úchytky, ovlivní celkový vzhled nové kuchyně.

Bezúchytové řešení kuchyňských skříněk je dnes velmi populární, ale rozhodně není vhodné pro každého. Zvažujte tato rozhodnutí už na úplném začátku. Úchyty by měly být také plně funkční a ne jen designová záležitost!

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký typ úchytek zvolit, našli jsme pro Vás inspiraci, někdy i kompromis mezi zabudovaným a viditelným úchytem.

Pamatujte na to, že úchytky by měly ladit s celkovou formou a stylem kuchyně. Rustikální venkovské úchytky nejdou tak úplně k lakované moderní kuchyni a naopak neviditelné zafrézované úchytky si těžko dokážeme představit v masivních vykládaných dvířkách rustikálních kuchyní. Samozřejmě až na vyjímky.

Jaké úchytky jsou v dnešní době vůbec k dispozici? Úchytky se vyrábějí například z plastu, z chromu v provedení mat i lesk, hliníkové, cínové s patinou i bez, mosazné lesklé, s patinou anebo mosaz v kombinaci s keramikou. Úchytky Vám umíme vyrobit i ze dřeva na míru.

Základní rozdělení úchytek:

  • neviditelné úchytky, frézované z vnitřní strany dvířek
  • viditelné úchytky z různých materiálů montované z vnější strany dvířek
  • frézované úchytky do vnější / viditelné strany dvířek
  • perforováné úchytky skrz dvířka
  • bezúchytkové tzv. TipOn řešení dotykové
  • bezúchytkové elektrické řešení dotykové

Pro inspiraci Vám zde ukážeme naše nejoblíbenější kombinace.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Subscribe
Weekly newsletter

Weekly newsletter